Category Archives: Bez kategorii

21Nov/17

OGŁOSZENIE

Informacja!

Sołectwo Zabłędza realizując uchwałę Zebrania Wiejskiego, czyni starania w sprawie zakupu działki nr 271/59 wraz z budynkiem położonej w Zabłędzy, na własność Gminy Tuchów, dla potrzeb mieszkańców naszej miejscowości.

Obecny właściciel dokonał podziału działki wokół dawnego dworu na 3 mniejsze. Nasza miejscowość jest zainteresowana zakupem tej działki, na której znajduje się budynek, po byłej hurtowni i sklepie artykułów rolnych. Wystosowaliśmy pisma w tej sprawie do Burmistrza Gminy Tuchów i Przewodniczącego Rady Miejskiej. Czekamy na odpowiedź.

Poniżej załączniki:

1) Pismo do Burmistrza Tuchowa

2) Pismo do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tuchowie

3) Uchwała z Zebrania Wiejskiego z dnia 16.09.2017 w Zabłędzy

4) Wyrys mapy z oznaczeniem tej działki

Radna i Sołtys wsi Ewa Michałek

15Sep/17

Ogłoszenie wycieczka do Sandomierza .

Sołectwo wsi Zabłędza wraz z firmą przewozową „KAMBUS” z Piotrkowic

zaprasza na wycieczkę autokarową do Sandomierza

w dniu 1 października 2017 r. (niedziela)

 Program wycieczki:

 godz. 06.30  Wyjazd z Zabłędzy (parking obok szkoły)

godz. 08.45  Przyjazd do Sandomierza

godz. 9.00    Msza św. w bazylice katedralnej w Sandomierzu

godz. 10.00-15.00   Zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem

Proponowany program zwiedzania: Stare Miasto, dziedziniec zamkowy z zamkiem z zewnątrz oraz Ratusz z zewnątrz, zabytkowe kamieniczki, przemarsz na Wzgórze Staromiejskie, przejście Uchem Igielnym, spacer obok Collegium Gostomianum i Domu Długosza, wejście na taras widokowy na Bramie Opatowskiej, podziemna trasa turystyczna, bazylika katedralna oraz rejs statkiem po Wiśle, muzeum Ojca Mateusza, Zbrojownia Rycerska, Kościół pw. św. Jakuba, Wąwóz Królowej Jadwigi.

godz. 15.00-16.00  Czas wolny na Rynku

około godz. 16.00 Wyjazd z Sandomierza

około godz. 18.30 Przyjazd do Zabłędzy

Koszt wycieczki autokarem wynosi: 28,00 zł/osoba

Koszt ten obejmuje: przejazd autokarem, opłatę przewodnika i ubezpieczenie

W przypadku mniejszej grupy koszt wycieczki busem (26 osób): 40,00 zł/osoba

 Dodatkowo w Sandomierzu łączny koszt biletów wstępu wg powyższego programu wyniesie odpowiednio:

50,00 zł      -bilet normalny

45,00 zł      -bilet ulgowy (emeryci/renciści)

37,00 zł      -bilet ulgowy ( dzieci i młodzież)

Będzie możliwość rezygnacji z płatnego zwiedzania wybranych obiektów z przeznaczeniem na czas wolny.

Zapisy do dnia 27 września 2017 r. (środa) wraz z wpłatą 28,00 zł przyjmuje:

Ewa Michałek – tel. 696 737 563

06Sep/17

Ogłoszenie !!!

Sołtys Zabłędzy zawiadamia mieszkańców ze w dniu 16 września (sobota) 2017r.  O godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Zabłędzy odbędzie się zebranie mieszkańców wsi, w sprawie funduszu sołeckiego na 2018r.

W dniach 14 i 15 września (czwartek i piątek)  od godz. 09.00 w budynku u sołtysa pobierana będzie III rata podatku.

Sołtys Zabłędzy,

    Ewa Michałek

07Aug/17

Nowy numer gazety „Nasza Wieś Zabłędza”.

Wieś Zabłędza ma własną gazetę „Nasza Wieś Zabłędza” – właśnie ukazał się jej dziesiąty numer. Wydawana jest raz w roku z okazji festynu sołectwa Zabłędza – dorocznych dożynek wsi. Dzięki sponsorom jest bezpłatna, a za pośrednictwem członków Rady Sołeckiej dociera do wszystkich mieszkańców.

– Staramy się pisać o sprawach, które nas dotyczą, o mieszkańcach, historii i teraźniejszości. Pokazujemy naszą wieś i mieszkańców wczoraj i dziś. To wpływa na budowanie poczucia tożsamości, odpowiedzialności za naszą małą ojczyznę – podkreśla Krzysztof Jasiński – pomysłodawca i wydawca gazety, mieszkaniec wsi Zabłędza.

Gazeta Nasza Wieś Zabłędza 2017

15Jun/17

Wspomnienia z wycieczki do Tylicza i Krynicy

29 maja o godzinie 07.00 wyruszyliśmy z Zabłędzy w kierunku Krynicy.
O godzinie 09.00 uczestniczyliśmy we mszy świętej w sanktuarium Matki Bożej Tylickiej Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych przed cudami słynącym obrazem.
Po zakończonej Eucharystii zwiedziliśmy Sanktuarium i wysłuchaliśmy historii powstania parafii i miasteczka Tylicz, którą nam przybliżył nasz przewodnik z PTTK.
Spacerkiem udaliśmy się na Dróżki Różańcowe i Golgotę, a następnie zwiedzaliśmy zabytkowy Stary Kościół z 1612r. We wnętrzu Świątyni znajdują się wysokiej klasy dzieła twórców kultury zachodniej i bizantyjskiej. Większości pochodzące z prywatnych zbiorów Biskupa Tylickiego.
Około południa nasza grupa udała się kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.). Przewodnik omówił nam panoramę widokową. Pogoda była wspaniała, więc zobaczyliśmy ośnieżone szczyty Tatr. Ścieżką przyrodniczą zeszliśmy do schroniska.
Po odpoczynku i podziwianiu wspaniałych widoków rozciągających się wokół Jaworzyny zjechaliśmy do Krynicy – jednego z najbardziej znanych kurortów określanych „ Perłą Polskich Uzdrowisk”. Tam przewodnik zaprowadził nas w najciekawsze miejsca tj. Pomnik Jana Kiepury, Pomnik Nikifora Krynickiego, Deptak z fontannami, Nowy i Stary Dom Zdrojowy, liczne źródła z wodami uzdrowiskowo-leczniczymi tj. „Zubert”, „Mieczysław”, „Słotwinka” oraz Pijalnię Wód.
W dalszej części udaliśmy się pieszo na Górę Parkową (642m n.p.m.). Po drodze słuchaliśmy historii, anegdot i legend związanych z danymi miejscami. Podziwialiśmy Łabędzi Staw, Kościółek Zdrojowy w parku z XIX w., figurkę Matki Bożej oraz przepiękną panoramę Krynicy.
Drogę powrotną z Góry Parkowej przemierzyliśmy kolejką linowo-torową. Pełni wrażeń i wspaniałych widoków naszych Polskich gór, powróciliśmy do Zabłędzy.
Bardzo serdecznie dziękuję współorganizatorom wyjazdu oraz wszystkim uczestnikom, którzy zechcieli wspólnie z nami poznawać „Piękne Zakątki Naszej Małopolski”.
Ewa Michałek
Sołtys i Radna Zabłędzy
Zdjęcia uczestników wycieczki

 

02Jun/17

Ogłoszenie !!

Szanowni mieszkańcy wsi Zabłędza! Szanowni goście!

Rozpoczynamy przygotowania do wydania kolejnego, dziesiątego numeru okolicznościowej gazety „Nasza Wieś Zabłędza”. Uznając potrzebę tej formy informacji, chcielibyśmy się z Państwem podzielić tym wszystkim, co dzieje się w naszej wsi, a przede wszystkim tym, co zasługuje na naszą i Państwa uwagę.

Zapraszam wszystkich mieszkańców wsi do odkurzenia rodzinnych albumów i odszukania starych zdjęć, aby je można było wydrukować i pokazać w naszej gazecie. Chcielibyśmy przybliżyć młodym pokoleniom, a starszym przypomnieć historię naszej wsi, jej mieszkańców, przywołać twarze sprzed lat, pokazać, jak wyglądały te miejsca kiedyś. Wszystkie wypożyczone zdjęcia po skanowaniu zostaną zwrócone właścicielom.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy w tworzeniu nowego numeru. To Państwo możecie decydować, co ma być w naszej gazecie, o czym będziemy pisać.

Materiały do publikacji (teksty i zdjęcia) proszę przesyłać lub dostarczyć osobiście do 5 lipca br.

Krzysztof Jasiński – Zabłędza, Tel. 692 693 268, e-mail: kjasinski@tlen.pl

06Nov/16

Ogloszenie Nowy Kurier Tuchowski

Nowy numer Kuriera Tuchowskiego, a w nim cała 9 strona poświęcona wsi Zabłędza.

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem Kuriera Tuchowskiego, w którym przeczytamy m.in. o 70. rocznicy rozpoczęcia kształcenia zawodowego w Tuchowie, o oddaniu do użytku nowych sal dla Szkoły Muzycznej I st. w Tuchowie oraz nadaniu sali kameralnej imienia Agnieszki Kowalik, o wizycie delegacji przyjaciół z Illingen w Tuchowie, relacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych, a także wiele innych ciekawych informacji.

 

Wersja papierowa będzie dostępna w firmach i sklepach na terenie Tuchowa i gminy oraz w Domu Kultury w Tuchowie.

 

http://www.tuchow.pl/files/kt_048.pdf