Category Archives: Szkoła Podstawowa w Zabłędzy

17Mar/18

OGŁOSZENIE SZKOŁA PODSTAWOWA W ZABŁĘDZY.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II zaprasza rodziców, którzy chcą zapisać dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2018/19.   Obwód szkolny obejmuje dzieci z klas I-III z miejscowości: Karwodrza, Trzemesna i Zabłędza.  W miarę wolnych miejsc przyjmowane są również dzieci spoza obwodu.

Szkoła oferuje:

-wykształconą, z dużym doświadczeniem kadrę nauczycielską,

– bardzo dobre warunki do nauki, wszystkie sale jasne,  dobrze wyposażone  (zestawy interaktywne),                                                                                                 – osobna sala do edukacji informatycznej,

– każda klasa  maksymalnie do 20  uczniów w oddzielnej (własnej) sali,

-zajęcia ruchowe w nowej sali gimnastycznej,

– plac zabaw z bezpieczna nawierzchnią i altaną,

– wiele  bezpłatnych dodatkowych zajęć,

– dla dzieci z Karwodrzy i Trzemesnej bezpłatny dowóz do szkoły i świetlicę na czas oczekiwania na autobus,

– dla dzieci, których oboje rodziców pracują zawodowo  bezpłatną świetlicę do 16.30,

-dla dzieci objętych zajęciami świetlicowymi możliwość skorzystania z płatnych obiadów w barze, pod opieką nauczyciela.

 

Ta szkoła to dobry wybór dla Waszych dzieci.

13Feb/17

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Zabłędzy 2017 rok

„Kochamy Was całym sercem”   śpiewały dzieci bardzo licznie zgromadzonym Babciom  i Dziadkom w Szkole Podstawowej w Zabłędzy. Dziadkowie nie śpiewali, ale na pewno też tak myśleli.

Obecnie rodzice często, aby zapewnić odpowiednie warunki do życia swojej rodzinie, a czasem w pogoni za pieniędzmi, karierą czy pięknym wyglądem, nie zawsze znajdują czas na rozmowy, wspólne zabawy ze swoimi dziećmi. Czasami wygląda to tak, jak w wierszu Danuty Wawiłow:

“Szybko, zbudź się, szybko, wstawaj!

Szybko, szybko, stygnie kawa!

Szybko, zęby myj i   ręce!

Szybko, światło gaś w łazience!

Szybko, tata na nas czeka  Szybko, tramwaj nam ucieka!

Szybko, szybko, bez hałasu!

Szybko, szybko, nie ma czasu!(…)

Chciałbym wszystko robić wolno, ale mi nie wolno?”

 Niezastąpieni w tej sytuacji są dziadkowie. To oni teraz, kiedy mają więcej czasu, kiedy ich życie mocno zwolniło tempa, mogą ofiarować wnukom to, co nie zawsze mogą  otrzymać od rodziców. Większość dziadków ma anielską cierpliwość, umiejętność słuchania i ciągły uśmiech na twarzy. To towarzysze zabaw, którzy zawsze mają dla dzieci tyle czasu, ile potrzeba i mimo swoich obowiązków, nigdzie im się nie spieszy, są cali dla swoich wnuków. Potrafią wysłuchać dziecko, odpowiadać na tysiące pytań, które często nam dorosłym wydają się błahymi, dla dziecka mogą być ogromnym problemem. Dziadkowie mogą zapewnić wnukom bezwarunkową miłość i akceptację, dać im ciepło, poświęcić swój czas, czyli to czego dziecku najbardziej potrzeba. I za to wnuczęta kochają swoich dziadków i składają proste życzenia: „żyj Babuniu, żyj Dziadziuniu latek sto”.

Po pięknych występach dzieci, co podkreślali zaproszeni goście, wszyscy zostali zaproszeni na pyszne domowe wypieki przygotowane przez rodziców.

28Oct/16

Galeria Foto -Święto Patrona i Jubileusz 10 – lecia nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Zabłędzy

22 października br., to wspomnienie liturgiczne świętego Jana Pawła II oraz rocznica inauguracji jego pontyfikatu. Tego dnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II corocznie obchodzimy Święto Patrona Szkoły. W tym roku, z racji przypadającej 10 – tej rocznicy nadania naszej szkole imienia, było ono obchodzone szczególnie uroczyście. Obecnych na niej było wielu gości. Jestem ogromnie wdzięczna wszystkim, którzy poprzez swoją obecność uświetnili naszą uroczystość. O. Proboszczowi Bogusławowi Augustowskiemu i Ks. Mariuszowi Urbańskiemu dziękuję za odprawienie Mszy świętej i skierowane do nas słowo.

Uroczysty akt nadania szkole imienia miał miejsce 2 września 2006 r. podczas liturgii sprawowanej przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Władysława Bobowskiego, który dokonał w tym dniu odsłonięcia i poświecenia tablicy  pamiątkowej znajdującej się na froncie budynku szkoły. Pięć lat później, 3 września 2011r., dziekan dekanatu tuchowskiego ks. prałat Franciszek Kuczek poświecił sztandar szkoły.

Patron to bardzo ważna postać w życiu szkoły. Wokół niej buduje się tradycje, wprowadza uczniów w świat wartości. I tak też robi się w naszej szkole. Cała społeczność szkolna jest niezwykle dumna   ze swego patrona i dokłada wszelkich starań, aby jego słowa „W wychowaniu  chodzi o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem, „ były dla nas drogowskazem w pracy i w życiu.

Wiedza o życiu i dokonaniach Ojca Świętego Jana Pawła II, przekazywana w szkole młodemu pokoleniu rodzi szacunek do Patrona, szacunek  do szkoły noszącej  jego imię, a poprzez  to, szacunek  do wiedzy i nauki. Motywuje nas do jeszcze większego wspólnego wysiłku, by w szkole było lepiej, mądrzej, ciekawiej i  bardziej przyjaźnie, mimo napotykanych rozmaitych przeciwności.

Uroczystość ta, jak podkreślali uczestnicy była bardzo przemyślana, piękna i wzruszająca. Padło podczas niej wiele wspaniałych słów uznania dla całej społeczności szkolnej – Grona Pedagogicznego, uczniów i rodziców.  Z całą odpowiedzialnością mogę zacytować słowa fragmentu hymnu naszej szkoły:

„ Ta szkoła to wielka rodzina, w której uczymy się żyć.

A w niej mamy Wielkiego Pasterza, nie będziemy tego kryć.

Nie zabraknie wśród nas miłości, nie zboczymy z wybranych dróg,

Bo On dla nas jest drogowskazem, wskazuje najlepsza z dróg”.
Rodzicom i nauczycielom składam serdeczne podziękowania za wspaniałą współpracę,   życzę wszystkim pomyślności w życiu zawodowym i osobistym, a przede wszystkim  zdrowia, zadowolenia i optymizmu.

Na zakończenie wszystkim dedykuję znany cytat Jana Pawła II
„ Musicie od siebie wymagać
  Nawet, gdyby inni od was nie wymagali”.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabłędzy – Maria Solarz

Zdjęcia: Krzysztof Jasiński