Category Archives: Zabłędza

03Jun/18

Ogłoszenie !!!

 

Szanowni mieszkańcy wsi Zabłędza! Szanowni goście!

Rozpoczynamy przygotowania do wydania kolejnego, jedenastego numeru okolicznościowej gazety „Nasza Wieś Zabłędza”. Uznając potrzebę tej formy informacji, chcielibyśmy się z Państwem podzielić tym wszystkim, co dzieje się w naszej wsi, a przede wszystkim tym, co zasługuje na Państwa i naszą uwagę.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców wsi do odkurzenia rodzinnych albumów i odszukania starych zdjęć, aby je można było wydrukować i pokazać w naszej gazecie. Chcielibyśmy przybliżyć młodym pokoleniom, a starszym przypomnieć historię naszej wsi, jej mieszkańców, przywołać twarze sprzed lat, pokazać, jak wyglądały te miejsca kiedyś. Wszystkie wypożyczone zdjęcia po skanowaniu zostaną zwrócone właścicielom.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy w tworzeniu nowego numeru. To Państwo możecie decydować, co ma być w naszej gazecie, o czym będziemy pisać.

Materiały do publikacji (teksty i zdjęcia) proszę przesyłać lub dostarczyć osobiście do 5 lipca br.

Krzysztof Jasiński – Zabłędza, Tel. 692 693 268, e-mail: kjasinski@tlen.pl

24Dec/17

Życzenia …

 

Szanowni Państwo!

Drodzy Mieszkańcy Wsi Zabłędza!

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas.

To czas, który dzielimy z bliskimi. To chwile pełne radości i nadziei.

Z tej okazji życzę Państwu dużo zdrowia, szczęścia,

wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń.

Niech 2018 Rok przyniesie Wam jak najwięcej nadziei i poczucia satysfakcji.

Niech nasza wieś pomyślnie się rozwija pokonując z sukcesem wszelkie trudności.

Niech będzie pełna ciekawych atrakcji i wydarzeń,

by umacniało się przekonanie, że w Zabłędzy warto żyć!

 Radna i Sołtys Zabłędzy

Ewa Michałek

18Nov/17

Wycieczka do kopalni soli w Bochni i do Szczepanowa

Zjazd 250m pod ziemię i zwiedzanie jednego z nielicznych miejsc w Polsce, wpisanego na listę Światowego Dziedzictw Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO oraz wyjątkowy mikroklimat korzystnie wpływający na organizm ludzki mogli doświadczyć uczestnicy wycieczki w dn. 12 listopada br., z Zabłędzy w Kopalni Soli w Bochni.

Zwiedzanie kopalni pozwoliło nam dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywania soli. Specyficzny nastrój panujący w podziemnych korytarzach, labiryntach, starych wyrobiskach, dostarczyły zwiedzającym niepowtarzalnych wrażeń.

Podziemna ekspozycja multimedialna, przeniosła nas w dawne czasy historyczne. To podróż w czasie, przez najpiękniejsze wyrobiska kopalni, obejmujące okres od Bolesława Wstydliwego i Księżnej Kingi. Przewodnikom w opowieściach w historii kopalni pomagali polscy królowie, żupnicy, a także duch Cystersa – mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Wydobycie soli w Bochni to historia sięgająca 3, 5 tys. lat p.n.e. Ciekawostką dla zwiedzających był przejazd podziemną kolejką oraz wysłuchanie legendy o pierścieniu św. Kingi. Wspaniałą atrakcją było dla nas płynięcie drewnianymi łodziami 120m po zalanej solanką komorze. Jest to ewenement na skale światową. Bochnia, jako jedyna w Polsce posiada podziemną przeprawę łodziami, które zarejestrowane są w Polskim Rejestrze Statków. Duże stężenie jodu mogliśmy wdychać i słuchać ciekawych opowieści flisaków, podczas tego rejsu. W kopalni poznaliśmy historię wydobywania soli, trudu górniczej pracy, a także historię Polski i naszej Małopolski. Szlak zwiedzania prowadził nas przez kopalniane kaplice i wnęki, gdzie górnicy modlili się o bezpieczeństwo przy pracach. Żarliwa wiara towarzyszyła im i dodawała sił oraz otuchy.

Ostatnim miejscem zwiedzania była Komora Ważyn, gdzie mogliśmy odpocząć i spożyć posiłek. Pełni wrażeń, z dużym zasobem poznanej historii, po 4 godzinach zwiedzania wyjechaliśmy windą górniczą na powierzchnię ziemi. W drodze powrotnej kolejnym miejscem zwiedzania był Szczepanów – miejsce kultu św. Stanisława – Bazylika św. Marii Magdaleny. Zwiedzając Bazylikę wysłuchaliśmy historię życia i śmierci św. Stanisława Biskupa i męczennika, patrona Polski oraz ucałowaliśmy Jego relikwie. Następnie uczestniczyliśmy w modlitwie różańcowej za zmarłych i mszy św. Około godz. 17.30 powróciliśmy do Zabłędzy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za to, że wspólnie możemy zwiedzać i poznawać kolejne ciekawe zakątki naszej pięknej Małopolski.

Serdecznie dziękuję Panu Krzysztofowi Jasińskiemu za pomoc w organizacji wycieczki.

Wszystkich chętnych zapraszam na kolejne wspólne wyjazdy.

Radna i Sołtys wsi Zabłędza Ewa Michałek

Zdjęcia: Krzysztof Jasiński

23Oct/17

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni i Szczepanowa !!!

Sołectwo wsi Zabłędza wraz z Biurem Podróży „KRYSTYNA” z Piotrkowic

zaprasza na wycieczkę autokarową do Kopalni Soli w Bochni i Szczepanowa

w dniu 12 listopada 2017 r. (niedziela)

 Program wycieczki:

 godz. 08.00  Wyjazd z Zabłędzy (parking obok szkoły)

godz. 09.00  Przyjazd do Kopalni Soli w Bochni

godz. 09.30-13.30   Zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni z przewodnikiem

Program zwiedzania obejmuje trasę: podziemna ekspozycja multimedialna. Przeniesienie się w czasie z przewodnikiem, czyli poznanie historii wydobywania soli od średniowiecza po czasy współczesne. Zwiedzanie uatrakcyjnia przejazd podziemnym pociągiem, gdzie prawdopodobnie jest to jedyna okazja do przejazdu pociągiem przez kaplicę (wciąż odbywają się w niej Msze św.).

Zjazd 212 m pod poziom terenu, a później przejście na 250 m p.t. Każde miejsce w Kopalni jest wyjątkowe i zdrowe. Jednak najzdrowszym miejscem jest Komora 81, gdzie będziemy płynąć 8 osobową łodzią. Na jej krańcach siedzi dwóch flisaków: jeden wiosłuje a drugi opowiada o właściwościach tej komory. Płynięcie nie po wodzie tylko po solance, więc bardzo wysokie stężenie jodu! Najzdrowsze miejsce kopalni. Spędzenie czasu wolnego około 30-40 min w Komorze Ważyn, gdzie jest bufet, boisko sportowe do gry w piłkę, kosza, dodatkowo jest stół do pin ponga, można zagrać w paletki. Jest również zjeżdżalnia, która ma 147 m! Zjazd z niej wymaga długich spodni, pełnego obuwia jak i skończonych 9 lat. Pełne regulaminy są na stronie internetowej kopalni – proszę się z nimi zapoznać. Zjazd i wyjazd windą górniczą. Na trasie jest do przejścia około 2,5 km i łącznie 800 schodów prawie, najwięcej naraz 307 w dół i później w górę.

godz. 13.30-14.30  Czas wolny

godz.      14.30        Wyjazd do Szczepanowa

godz.      15.00        Zwiedzanie Sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie

godz.      15.30        Msza święta

godz.      16.30       Wyjazd ze Szczepanowa

godz.      17.30       Przyjazd do Zabłędzy

Koszt wycieczki autokarem wynosi: 15,00 zł/osoba

Koszt obejmuje: przejazd autokarem i ubezpieczenie

W przypadku mniejszej grupy koszt wycieczki busem (26 osób): 20,00 zł/osoba

Dodatkowo na miejscu koszt biletu wstępu do Kopalni Soli (zwiedzanie kopalni z przewodnikiem i płyniecie łodziami) wyniesie:

35,00 zł   -bilet normalny + płyniecie łodziami 14,00 zł

26,00 zł   -bilet ulgowy + płyniecie łodziami 14,00 zł

 Zapisy do dnia 08 listopada 2017 r. (środa) wraz z wpłatą 15,00 zł przyjmuje:

Ewa Michałek – tel. 696 737 563

Kopalnia Soli w Bochni   http://kopalnia-bochnia.pl/Sanktuarium Św. Stanisława w Szczepanowie   http://www.bazylikaszczepanow.pl/

07Oct/17

Wspomnienia ze Sandomierza

1 października br., mieszkańcy oraz sympatycy Zabłędzy uczestniczyli w kolejnej wycieczce. Tym razem wybór padł na Sandomierz – przepiękne miasto królewskie, malowniczo położone nad Wisłą. Potocznie nazywane „Małym Rzymem”, gdyż podobnie jak miasto włoskie znajduje się na 7 Wzgórzach, a pod miastem rozciągają się tajemnicze, podziemne korytarze.

Nasza grupa, bardzo liczna, korzystająca z największego autokaru w rannych godzinach wyruszyła z Zabłędzy w kierunku Sandomierza.

Powitała nas piękna, słoneczna pogoda, niepowtarzalna atmosfera i klimat historycznego, średniowiecznego miasta. O godz. 9:00 uczestniczyliśmy we mszy św. w XIV wiecznej gotyckiej Katedrze Sandomierskiej, w której przechowywane są relikwie Drzewa Krzyża Świętego.

Następnie spacerem udaliśmy się w kierunku Rynku Sandomierskiego, po drodze zwiedzając i podziwiając zabytki budowlane tego historycznego i uroczego miasta.          Na szczególną uwagę wśród zwiedzających zasługuje:

– Dom Długosza – jedyna zachowana brama miejska, element średniowiecznego systemu obronnego z XIV wieku, wraz z tarasem widokowym z którego podziwialiśmy panoramę miasta,

– Kamienice miejskie w rynku i Ratusz – dodające czaru i piękna przemijającego czasu,

– Na wzgórzu Sandomierskim dziedziniec wraz z Zamkiem Królewskim – obecnie muzeum okręgowe,

– Podziemna trasa turystyczna – dawne piwnice i lochy oraz miejsce schronienia przed najeźdźcami, obecnie udostępniona do zwiedzania,

– Kościół św. Jakuba – miejsce niespotykanej ciszy oraz mordu 49 męczenników „ Braci Dominikanów”,

– Przejście przez „Ucho Igielne” – jedyna zachowana furta wśród dwóch istniejących w murach obronnych.

– Wąwóz Królowej Jadwigi – jeden z najpiękniejszych wąwozów lessowych,

– Collegium Gostamianum – dawne kolegium jezuickie, budowla renesansowa posiadająca pierwszą w Polsce użytkową kondygnację attykową,

– Zbrojownia Rycerska – miejsce ze zgromadzoną zbroją rycerską, bronią, odzieżą, narzędziami tortur. Rycerz w średniowiecznym stroju łucznika przeniósł nas opowieścią w odległe czasy związane z początkami miasta. Uczestnicy wycieczki mogli przymierzyć stroje z tamtej epoki, zapoznać się z bronią oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

– Muzeum Ojca Mateusza – za sprawą popularnego serialu „Ojciec Mateusz”, Sandomierz zyskał ostatnio na sławie. My zwiedziliśmy muzeum słynnego serialowego księdza w Dworku Skorupskich, gdzie znajdują się eksponaty wykorzystywane w serialu oraz naturalnej wielkości postacie serialowe, grające główne role. Pamiątkowe zdjęcie z Ojcem Mateuszem, lub na jego słynnym rowerze to nie lada gratka dla naszych wycieczkowiczów.

– Rejs statkiem po Wiśle – inną formą zwiedzania, w której uczestniczyliśmy był rejs statkiem po Wiśle. Piękna słoneczna pogoda i dobre humory sprzyjały w podziwianiu panoramy starego miasta i jego zabytków, a także rozciągających się Gór Pieprzowych. Kapitan żeglugi śródlądowej przypieczętował rejs statkiem, a swoimi opowieściami przybliżył historię zabytków Sandomierza.

Po intensywnym dniu mogliśmy posmakować smakołyków regionalnych, tj. „Zalewajka Opatowska”, czy „Pieróg Sandomierski” .

Wzbogaceni historią urokliwego Sandomierza, pełni wrażeń, w dobrych humorach, w godzinach wieczornych powróciliśmy do Zabłędzy.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom wycieczki i osobom, które pomagały we współorganizacji. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnego „zwiedzania pięknej małopolski i nie tylko…”.

Radna i Sołtys Ewa Michałek

Fotorelacja Krzysztof Jasiński

04Sep/17

Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę 3.09.2017.

Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę i Święto Dziękczynienia za Plony, czyli Jasnogórskie Dożynki odbyły się w niedzielę 3 września br., na Jasnej Górze pod hasłem „Do naszej Matki i Królowej”. Delegacja z wieńcami dożynkowymi Gminy Tuchów i tradycyjnie wsi Zabłędza pielgrzymowała na Jasną Górę z intencją dziękczynną w roku Jubileuszu 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Na Szczycie jasnogórskim została odprawiona Msza święta – Suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych. Przewodniczył jej abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Podczas Mszy św. delegacja Zabłędzy złożyła dary ofiarne.

Zdjęcia z transmisji TVP1

Opracowanie: Krzysztof Jasiński

24Aug/17

Festyn w deszczu 19.08.2017

Co rok, już od 11 lat, dzień przed Dożynkami Gminnymi w Tuchowie, w Zabłędzy organizowany jest Festyn Dożynkowy z okazji kolejnych rocznic: nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej, rocznicy wręczenia sztandaru szkole, oraz corocznych dożynek wiejskich.

16 sierpnia br., rozegrane zostały mecze piłki siatkowej, 17 sierpnia – mecz piłki nożnej, a 19 sierpnia, o godzinie 18:00 rozpoczęliśmy uroczysty Festyn Dożynkowy Sołectwa Zabłędza. Poświęcono go jubilatom – mieszkańcom Zabłędzy, którzy obchodzą rocznice pożycia małżeńskiego od Złotych do Diamentowych Godów. W tym zacnym gronie znaleźli się pp: Teresa i Józef Zborowcy, Halina i Andrzej Imburscy, Maria i Józef Turajowie, Janina i Franciszek Boguszowie, Helena i Alojzy Kruczkowie, Bronisława i Józef Krasowie, Janina i Kazimierz Halagardowie, Irena i Mieczysław Krasowie, Franciszka i Józef Solakowie, oraz Bronisława i Franciszek Turajowie. Pary te, dzięki swej miłości, zrozumieniu, poszanowaniu i wierności, dotrzymały złożonej przysięgi małżeńskiej i są dla wszystkich wzorem – jak godnie przeżyć wspólne życie we dwoje. Jubilatom poświęcony był również program artystyczny, który miał przybliżyć czas, kiedy zawierali związki małżeńskie.

Świętowanie, walcem wiedeńskim rozpoczęła grupa taneczna „Sempre” z Krakowa, przy akompaniamencie muzycznym młodzieży Zabłędzkiej – członków Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej z Tuchowa. Tancerze ubrani w stroje z lat 50 – 60, tańczyli tańce z tamtych czasów. Następnie p. Janina Halagarda przedstawiła wiersz pt. „Jubileusze, jubileusze”, napisany specjalnie dla jubilatów.

Po przywitaniu wszystkich gości i mieszkańców przez sołtysa wsi, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej z Tuchowa p. Justyna Jaworska – Lipka, wraz z młodzieżą z Zabłędzy przeniosła nas „Wehikułem czasu” w lata 50-60, przypominając nastrój towarzyszący tamtejszym weselom. Gabrysia Szostek i Szymon Halagarda przedstawili panujące wówczas zwyczaje i obrzędy obchodów zamążpójścia. Nie zabrakło również pary młodej, prezentującej strój z ubiegłych lat. Nasza panna młoda – Patrycja Chwistek przedstawiła jubilatom wiersz pt. „Jubileusze”, który napisała na tę okazję, a pan młody – Artur Starostka zaśpiewał piosenkę „Windą do nieba” – grupy Dwa Plus Jeden i „Będziesz moją panią” – Marka Grechuty.

Wieniec dożynkowy, dedykowany dla wszystkich zacnych jubilatów, przekazany został na ręce pary z najdłuższym stażem małżeńskim (60 lat), państwu Bronisława i Franciszkowi Turaj. 8 letni Tymoteusz Marcinek, na skrzypcach zagrał jubilatom „Sto lat”, a zebrani włączyli się ze śpiewem na ustach. Oliwia Kępa i Hubert Sadko, przedstawili wiersz p. Janiny Halagarda pt. „Diamentowe gody, diamentowy skarb”.

Sołtys wsi, w imieniu wszystkich mieszkańców, przekazała Burmistrzowi Tuchowa p. Adamowi Drogosiowi chleb upieczony z tegorocznej mąki, którym wraz z Radą Sołecką częstowali wszystkich zebranych, osładzając go miodem z Zabłędzkich pasiek. Pan Franciszek Turaj w imieniu wszystkich jubilatów podziękował za wieniec, a p. Teresa Zborowska powiedziała wiersz tematycznie związany z dożynkami. Przybyli jubilaci otrzymali z rąk sołtysa pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i życzenia.

Po zakończonej części artystycznej wszyscy obecni mogli skorzystać z ciepłych napoi – kawy i herbaty, posmakować ciasta weselnego, oraz posilić się gorącym bigosem. Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej humory dopisywały licznie zgromadzonym mieszkańcom, ich rodzinom i przybyłym gościom.

Dla dzieci również nie zabrakło atrakcji, gdyż animatorki z „Animator Zabaw dla Dzieci” przeniosły je w świat bajek, malują ich uśmiechnięte buzie.

Dziesięcioletni Oliwier Lachowicz – jako rówieśnik naszej gazety „Nasza Wieś Zabłędza” otrzymał nagrodę, w postaci zaproszenia na pizzę familijną dla całej rodziny, ufundowaną przez Pizzerię Czardasz – państwa Płowieckich w Tuchowie.

Padający deszcz uniemożliwił przeprowadzenie konkursów z nagrodami i zabawy tanecznej. Mamy nadzieję, że przyszły rok przyniesie nam więcej słońca i będziemy mieć możliwość wykorzystania przygotowanych nagród w jeszcze większej ilości.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Festynu Dożynkowego Sołectwa Zabłędza. Za pomoc szczególne podziękowania należą się sponsorom i osobom, które bezpośrednio zaangażowały się w przygotowanie całej uroczystości. Licznie zgromadzonym gościom i mieszkańcom dziękuję za to, że zaszczycili nas swoją obecnością i zechcieli wspólnie z jubilatami świętować.

Jubilatom życzę dużo zdrowia, radości, miłości, zadowolenia i wielu długich, wspólnych lat życia.

Radna i Sołtys Wsi Zabłędza

Ewa Michałek

Fotorelacja: Krzysztof Jasiński

21Aug/17

Poświęcenie wieńca dożynkowego w Kościele Parafialnym w Piotrkowicach 15.08.2017

15 sierpnia br., w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane również Świętem Matki Boskiej Zielnej, delegacja wsi Zabłędza wzięła udział we Mszy świętej w kościele parafialnym w Piotrkowicach, gdzie ksiądz proboszcz poświecił wieńce dożynkowe.

20 sierpnia br., pomimo niesprzyjającej aury, odbyły się w tradycyjnym wymiarze Dożynki Gminne Tuchów 2017 w których również delegacja wsi Zabłędza wzięła udział.

Fotorelacja: Krzysztof Jasiński

07Aug/17

Nowy numer gazety „Nasza Wieś Zabłędza”.

Wieś Zabłędza ma własną gazetę „Nasza Wieś Zabłędza” – właśnie ukazał się jej dziesiąty numer. Wydawana jest raz w roku z okazji festynu sołectwa Zabłędza – dorocznych dożynek wsi. Dzięki sponsorom jest bezpłatna, a za pośrednictwem członków Rady Sołeckiej dociera do wszystkich mieszkańców.

– Staramy się pisać o sprawach, które nas dotyczą, o mieszkańcach, historii i teraźniejszości. Pokazujemy naszą wieś i mieszkańców wczoraj i dziś. To wpływa na budowanie poczucia tożsamości, odpowiedzialności za naszą małą ojczyznę – podkreśla Krzysztof Jasiński – pomysłodawca i wydawca gazety, mieszkaniec wsi Zabłędza.

Gazeta Nasza Wieś Zabłędza 2017

28Jul/17

Piknik organizacji pozarządowych „Pokażmy się i działajmy”.

23 lipca na terenie Domu Kultury w Tuchowie, amfiteatru miejskiego i stadionu klubu Tuchovia odbył się Turniej Sołectw i Osiedli w ramach projektu pn. „Kierujemy, budujemy i umacniamy aktywne społeczeństwo w Gminie Tuchów” współfinansowany z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Organizatorem turnieju była Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówce Tuchowskiej.

Plan pikniku obejmował:

  1. Konkurencje sportowe: turniej piłki siatkowej, plażowej, konkurs rzutów karnych, rzuty wałkiem do bałwana, przeciąganie liny i dźwiganie ciężarów.
  2. Konkurencje kulinarne: obieranie ziemniaków, bicie piany,  robienie makaronu na czas, konkurs potraw kulinarnych.
  3. Konkursy artystyczne: dowolne występy artystyczne.
  4. Prezentacja stoisk: prezentacja dorobku organizacji i grup w dowolnej formie: rękodzieło artystyczne, publikacje, prace plastyczne, rzeźby, wyroby regionalne, kulinaria…

 

Sołectwo Zabłędzy wzięło czynny udział uczestnicząc we wszystkich konkurencjach.

W turnieju plażowej piłki siatkowej wzięła udział młodzież naszej miejscowości – 3 kobiety i 3 mężczyzn zajmując 6 miejsce.

Po południu obok Domu Kultury w Tuchowie nasi mieszkańcy w strojach ludowych prezentowali stoisko gastronomiczno-kulinarne i twórcze. Komisja oceniła je najwyżej i uznała jako „Najlepsze stoisko”. Oceniana była oryginalność, pomysłowość, zaangażowanie, nawiązanie do tradycji i kultywowanie współczesności.

Na stoisku prezentowane były potrawy: sakiewka Zabłędzka z barszczem, kapusta z niespodzianką, leśny dziadek i babka, tradycyjne jadło Zabłędzkie i miody z Zabłędzkich pasiek. Te potrawy zdobyły tytuł „Najsmaczniejszy posiłek” – I miejsce.

W konkurencjach kulinarno-sprawnościowych tj.: obieraniu ziemniaków na czas – również zdobyliśmy I miejsce, natomiast w biciu piany na czas – II miejsce i w robieniu makaronu na czas również II miejsce.

W konkurencjach sportowych tj. rzut wałkiem do celu – II miejsce.  W konkursie artystycznym 8 – letni Tymoteusz Marcinek zagrał zgromadzonej licznie publiczności trzy utwory na skrzypcach, a Artur Starostka zaśpiewał piosenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Te występy zostały również wysoko ocenione. W punktacji ogólnej nasze sołectwo za całokształt uplasowało się na wysokim II miejscu.

Gratuluję wszystkim uczestnikom wysokich wygranych. Dziękuję, że znaleźliście Państwo czas pomimo wakacji, aby reprezentować naszą wieś i promować ją we wszystkich konkurencjach. Słowa ogromnej wdzięczności kieruję do wszystkich osób, które przygotowały wspaniałe potrawy i nasze stoisko. To wielka radość i duma, że mieszkańcy Zabłędzy chcą się integrować i aktywizować międzypokoleniowo oraz rozwijać życie kulturalne i promować naszą miejscowość. Udział dzieci, młodzieży i dorosłych w kultywowaniu tradycji ludowych oraz prezentacja dorobku sołectwa to wartości, które umacniają i jednoczą wieś. Dziękuję licznie zgromadzonej publiczności – mieszkańcom Zabłędzy, którzy kibicowali naszej drużynie.

Taki piknik to wspaniale spędzony czas, wśród ludzi mocno zaangażowanych w sprawy sołectwa, którzy kreują, budują i umacniają aktywnie społeczeństwo naszego regionu.

Ewa Michałek

radna Rady Miejskiej i sołtys wsi

Fotorelacja: Krzysztof Jasiński