Projekt „Złapani w siatkę” -Podsumowanie 23.11.2014

logo fio malopolsk a lokalna

 

Złapani w siatkę”

Stowarzyszenie Nasza Zabłędza realizuje od 1.09 do 30.11. 2014 r. projekt „Złapani w siatkę”. Zadanie to zostało dofinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Projekt opracował  i koordynuje zespół kilku osób, członków Stowarzyszenia. Pracują oni jako wolontariusze. W jego skład wszedł również pan radny Tadeusz Zakrzewski, pomysłodawca powstania Stowarzyszenia Nasza Zabłędza.

Celem projektu jest integracja społeczności lokalnej oraz aktywne spędzanie wolnego czasu, które ma polegać na doskonaleniu umiejętności gry w siatkówkę. Pierwszym etapem podejmowanych działań było utworzenie drużyny, która od 3 października spotyka się w każdy piątek w hali Zespołu Szkół w Karwodrzy i pod czujnym okiem trenera rozwija swój talent siatkarski. Efekty tego wysiłku będą sprawdzone podczas zaplanowanego na zakończenie sparingu drużyny Stowarzyszenia    z młodzieżą.

Kolejnym przedsięwzięciem, wchodzącym w skład projektu „Złapani w siatkę”, była wycieczka kibiców na mecz ORLEN Ligi do Muszyny. Odbyła się ona 18 października  i została połączona z turystyką pieszą po Krynicy i Muszynie. Najpierw odwiedziliśmy Krynicę, a następnie zmierzyliśmy się z Jaworzyną. Mimo padającego deszczu większa część naszej 45-osobowej grupy dotarła pieszo na szczyt, zdobywając wysokość 1114 m.n.p.m. Po gorącej herbacie zjechaliśmy koleją gondolową, aby udać się do Muszyny i pospacerować po ogrodach sensorycznych, czyli ogrodach zmysłów. Pokonanie ścieżki zdrowia sprawdziło naszą kondycję fizyczną, która okazała się wyjątkowo dobra. Nagrodą za poniesiony trud był smaczny obiad, po którym udaliśmy się na długo wyczekiwany mecz.

Zobaczyliśmy profesjonalne starcie drużyn Polski Cukier Muszynianka z PGNiG Nafta Piła. Spotkanie to dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń. Siatkarki z Muszyny nie rozpoczęły najlepiej meczu, przegrywając  pierwszego seta. W kolejnych partiach zdecydowanie poprawiły jednak swoją grę, aby ostatecznie zwyciężyć, co nas bardzo ucieszyło, bo to im kibicowaliśmy.

Projekt „Złapani w siatkę” będzie trwał, tak jak to zaplanowaliśmy, do końca listopada, ale już teraz wiemy, że „z tej siatki nie wyplączemy się jeszcze długo”, kto wie, czy w ogóle nam się to uda?

 

logo dolna koła   logo dolna stopka