Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Zabłędzy 2017 rok

„Kochamy Was całym sercem”   śpiewały dzieci bardzo licznie zgromadzonym Babciom  i Dziadkom w Szkole Podstawowej w Zabłędzy. Dziadkowie nie śpiewali, ale na pewno też tak myśleli.

Obecnie rodzice często, aby zapewnić odpowiednie warunki do życia swojej rodzinie, a czasem w pogoni za pieniędzmi, karierą czy pięknym wyglądem, nie zawsze znajdują czas na rozmowy, wspólne zabawy ze swoimi dziećmi. Czasami wygląda to tak, jak w wierszu Danuty Wawiłow:

“Szybko, zbudź się, szybko, wstawaj!

Szybko, szybko, stygnie kawa!

Szybko, zęby myj i   ręce!

Szybko, światło gaś w łazience!

Szybko, tata na nas czeka  Szybko, tramwaj nam ucieka!

Szybko, szybko, bez hałasu!

Szybko, szybko, nie ma czasu!(…)

Chciałbym wszystko robić wolno, ale mi nie wolno?”

 Niezastąpieni w tej sytuacji są dziadkowie. To oni teraz, kiedy mają więcej czasu, kiedy ich życie mocno zwolniło tempa, mogą ofiarować wnukom to, co nie zawsze mogą  otrzymać od rodziców. Większość dziadków ma anielską cierpliwość, umiejętność słuchania i ciągły uśmiech na twarzy. To towarzysze zabaw, którzy zawsze mają dla dzieci tyle czasu, ile potrzeba i mimo swoich obowiązków, nigdzie im się nie spieszy, są cali dla swoich wnuków. Potrafią wysłuchać dziecko, odpowiadać na tysiące pytań, które często nam dorosłym wydają się błahymi, dla dziecka mogą być ogromnym problemem. Dziadkowie mogą zapewnić wnukom bezwarunkową miłość i akceptację, dać im ciepło, poświęcić swój czas, czyli to czego dziecku najbardziej potrzeba. I za to wnuczęta kochają swoich dziadków i składają proste życzenia: „żyj Babuniu, żyj Dziadziuniu latek sto”.

Po pięknych występach dzieci, co podkreślali zaproszeni goście, wszyscy zostali zaproszeni na pyszne domowe wypieki przygotowane przez rodziców.