Zabłędza na sportowo !!!

Wspólnie z nowym Zarządem Miejskiego Klubu Sportowego Tuchovia podjęłam działania, aby w Zabłędzy zorganizować treningi sportowo-piłkarskie dla dzieci (dziewczynek i chłopców).

Rodzice bardzo pozytywnie odpowiedzieli na propozycję, zapisując aż 40 dzieci na zajęcia z wykwalifikowanym trenerem. W piątek 12 kwietnia 2019 roku,  na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Zabłędzy odbył się pierwszy trening. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy: młodszą (od 5 – 8 lat) i starszą (od 9 lat wzwyż). Zajęcia dla młodszej grupy będą odbywały się w każdy piątek o godzinie 17: 00, a dla dzieci starszych o 18:00.

Promocja zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania wolnego czasu, budowania pozytywnego systemu wartości i integracji społecznej przyświecały rodzicom, nie tylko w trosce o swoje dzieci, ale również o własną aktywność fizyczną. W związku z tym Panie Ewelina Urban i Bożena Lachowicz postanowiły utworzyć grupę kobiet (również bardzo liczą – prawie 40 osób) i zorganizowały zajęcia ZUMBY, prowadzone przez wykwalifikowanego trenera, które będą odbywały się w każdy wtorek wieczorem.

Panowie natomiast, nie chcąc „odstawać” zorganizowali grupę do gry w piłkę nożną. W każdy piątek wieczorem, po treningach dzieci, zagospodarowali swój czas na sport i rekreację.

To bardzo pozytywne działania w naszej miejscowości, które na pewno przyniosą korzyści nie tylko zdrowotne, ale również integracyjne. Dla dzieci być może to początek kariery sportowej, która otworzy możliwości zdobywania sukcesów w renomowanych klubach piłkarskich.

Bardzo dziękuję Zarządowi Klubu Sportowego Tuchovia – Panu Grzegorzowi Wesołowskiemu za podjęte działania, Pani Burmistrz Tuchowa Magdalenie Marszałek za pomoc w zorganizowaniu tej inicjatywy, rodzicom oraz grupie Pań i Panów za bardzo liczne zainteresowanie i współorganizację.

Gorące słowa podziękowania kieruję do sponsorów: Pana Waldemara Duszy i Łukasza Marcinka, którzy zadeklarowali pokrycie kosztów pracy trenera dla dzieci w tym roku szkolnym.

Brawa dla wszystkich – niech takie chwile trwają w Zabłędzy jak najdłużej.

 

Radna i Sołtys Zabłędzy

Ewa Michałek

Zdjęcia: Krzysztof Jasiński